Japania ry Finland
Japania ry:n toiminta on päättynyt. Näitä sivuja ei enää päivitetä.
 Japania ry:n yhteyshenkilöitä Suomessa

Paikkakunnat pohjoisesta etelään:

Inari
  Yhteyshenkilö: Manako Takahara
  Sähköposti: manakotakahara@hotmail.com

Kemijärvi
  Yhteyshenkilö: Auli Narkilahti
  Sähköposti:
auli.narkilahti@kemijarvi.fi

Rovaniemi
  Yhteyshenkilö: Juhani Lillberg
  Sähköposti:
juhani.lillberg@ulapland.fi

Ranua
  Yhteyshenkilö: Ari Uusinarkaus
  Sähköposti:
ari.uusinarkaus@ranua.fi

Oulu
  Yhteyshenkilö: Seija Jalagin
  Sähköposti:
seija.jalagin@oulu.fi

Oulunsalo
  Yhteyshenkilö: Liisa Jarva
  Sähköposti:
liisa.jarva@oulunsalo.fi

Kajaani
  Yhteyshenkilö: Matti Linkola
  Sähköposti:
matti.linkola@kajaani.net

Kuopio
  Yhteyshenkilö: Kaisa Klemola
  Sähköposti:
kaisa.klemola@pspt.fi

Kauhava
  Yhteyshenkilö: Pekka Nieminen
  Sähköposti:
pekka.nieminen@seamk.fi

Seinäjoki
  Yhteyshenkilö: Helli Kitinoja
  Sähköposti:
helli.kitinoja@seamk.fi

Jyväskylä
  Yhteyshenkilö: Osmo Virtanen
  Sähköposti:
osmo.virtanen@metso.com

Ruovesi
  Yhteyshenkilö: Heikki Humina
  Sähköposti:
heikki.humina@sci.fi

Tampere
  Yhteyshenkilö: Heikki Humina
  Sähköposti:
heikki.humina@sci.fi

Heinola
  Yhteyshenkilö: Anitta Kuutti-Hujanen
  Sähköposti:
anittakh@webmail.phnet.fi

Lahti
  Yhteyshenkilö 1: Hannele Blom
  Sähköposti 1:
hannele.blom@lahdenmessut.fi

Hamina
  Yhteyshenkilö: Anna-Liisa Lavila
  Sähköposti:
anna-liisa.lavila@hamina.fi

Vihti
  Yhteyshenkilö: Riitta Tonteri
  Sähköposti:
riitta.tonteri@kolumbus.fi

Helsinki
  Yhteyshenkilö: Heikki Mallat
  Sähköposti:
japania@japania.org

Yhteistyöhankkeemme "Japania kautta Suomen" on hyvässä alussa. Yhteydenpitomme jatkuu Japania ry:n johdolla ja mm. Sasakawa-säätiön tuella välineinä Internet sekä Fin-Nippon ja muu yhteydenpito.

Avoin kutsu muillekin tahoille ja toimijoille mukaan alaa eheyttävään ja valtakunnallisesti edistävään yhteistyöhön!

 

Japanian yhteystiedot